Úterý, 16 dubna, 2024

Resort dopravy chystá studii proveditelnosti přivaděče

Ministerstvo dopravy a výstavby ČR provede studii proveditelnosti dálničního přivaděče za obcí Harichovce u Spišské Nové Vsi. Potvrdil to po setkání se státním tajemníkem resortu dopravy Jaroslavem Kmeťou primátor Spišské Nové Vsi Pavol Bečarik s tím, že studie by byla základem pro zařazení záměru do seznamu projektů, které bude vláda realizovat.

„Přivaděč o délce 1,3 kilometru bude prvním předpokladem dalšího posunu v možnostech obchvatu za Harichovci, který by se měl realizovat s pomocí Košického samosprávného kraje a obce,“ uvedl Bečarik. Předpoklad začátku zadávání veřejných zakázek stavby přivaděče je v roce 2024.

Moscow, Russia – August 08, 2017: Traffic jam. Blurred silhouettes of cars surrounded by steam from the exhaust pipes. Environmental pollution

Na základě analýzy projekt posoudí Útvar hodnoty za peníze a dále se přehodnotí investiční možnosti. \“Jsem rád, že jsme v tomto směru pokročili, protože se o tom hovoří již od roku 2008. Pomůže to odbřemenit dopravu i ve městě Levoča, Spišskonovovešťanům se zkrátí příjezd na dálnici a ve hře je i realizace možného obchvatu Harichoviec,\“ dodal primátor.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články