Sobota, 13 července, 2024

Gatwick omezuje lety během letní sezóny pro nedostatek zaměstnanců

Londýnské letiště Gatwick v pátek oznámilo, že sníží počet letů v příštích dvou letních měsících. Důvodem je nedostatek personálu, který vyvolal chaos v cestování, protože poptávka se zvýšila po zrušení blokád spojených s pandemií onemocnění COVID-19. TASR zprávu převzala z AFP.

Gatwick, ve kterém má většinový podíl francouzská společnost Vinci Airports, bude provozovat maximálně 825 letů denně v červenci a 850 denně v srpnu. To je pokles oproti předpandemickému počtu přibližně 900 letů denně během letních měsíců.

„Gatwick dočasně zmírňuje tempo růstu v červenci a srpnu, aby cestujícím nabídl spolehlivější a lepší standard služeb,“ uvádí se v prohlášení.

Letiště Gatwick uvedlo, že snížení je důsledkem omezených zdrojů.

Pandemie as ní spojená cestovní omezení tvrdě zasáhly leteckou dopravu. Po uzemnění letadel tak došlo ke zrušení množství pracovních míst a nyní, když se obloha opět otevřela, mají společnosti problém získat dostatek zaměstnanců.

Několik letů ve Spojeném království bylo zrušeno již během nedávného prodlouženého víkendu u příležitosti oslav platinového jubilea královny Alžběty II.

airport worker directing an airplane as it arrived

Gatwick upozornil, že řada společností, které mají sídlo na letišti, bude iv létě zápasit s nedostatkem personálu.

„Pokud se tento problém nevyřeší, cestující na letištích budou nadále pociťovat nespolehlivý a potenciálně slabý standard služeb včetně většího počtu řad, zpoždění a zrušení letů na poslední chvíli,“ uvádí se v prohlášení.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články