Neděle, 14 července, 2024

Nelehký boj proti jedné z nejsložitějších bakterií trávicího traktu, Clostridium difficile. Co to je a jak na to?

Co je Clostridium difficile neboli klostridie?

Klostridie jsou skupinou bakterií, které se vyskytují v životním prostředí a v trávicím traktu zvířat a lidí. Zatímco některé klostridie jsou neškodné, jiné mohou způsobit závažné infekce, jako je botulismus a tetanus.

Clostridium difficile je druh klostridií, běžně známé jako C. difficile, může způsobit těžké průjmy,  infekce tlustého střeva a další zažívací problémy. K nákaze může dojít také prostřednictvím kontaminovaných předmětů a povrchů, jako jsou toalety, kliky dveří, madla, takže se snadno šíří z člověka na člověka. Často se vyskytuje v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Tato bakterie produkuje toxiny, které poškozují sliznici tlustého střeva, což vede k příznakům, jako jsou průjem, bolesti břicha a horečka.

Proč je „nejsložitější“ a proč je tak obtížná na léčbu?

Léčba infekce C. difficile může být obtížná z několika důvodů.

Za prvé, bakterie tvoří spory, které jsou odolné vůči mnoha dezinfekčním prostředkům a mohou dlouho přetrvávat v prostředí. Vzhledem k tomu, že se může nacházet na jakémkoli povrchu, který jsme uvedli jako příklad výše, je obtížné zabránit šíření této infekce.

Za druhé, C. difficile je známá svou schopností vyvíjet rezistenci vůči antibiotikům. Jedná se o jeji největší rizikový faktor. Může se jí dařit, když jsou ostatní bakterie ve střevě zničeny léčbou antibiotiky, což jí umožňuje rychle se množit a způsobit infekci. Používání širokospektrých antibiotik, která jsou zaměřena na širokou škálu bakterií, může dále narušit rovnováhu střevní mikroflóry a vytvořit příznivé prostředí pro růst klostridií.

Infekce způsobené C. difficile se navíc mohou opakovat i po úspěšné léčbě. Spory mohou zůstat v tlustém střevě spící, připravené se za příznivých podmínek znovu aktivovat a způsobit novou infekci. Opakované infekce mohou být obtížněji léčitelné a vyžadují prodloužení nebo alternativní režim.

Jak se zbavit klostridii a pomoci při klostridiové infekci?

Pokud se setkáte s infekcí způsobenou bakterií Clostridium difficile, nemějte obavy. Existuje však přípravek, který umí vyvažovat toxiny C. difficile toxina a zlepšovat průjem ve spojitosti s infekcí  C. difficile.ENTEROSGEL®je a zdravotnický prostředek, který se používá k léčbě akutních průjmu různého původu a průjmu při syndromu dráždivého střeva. Jedním z jeho potenciálních přínosů je schopnost pomáhat v boji proti proti průjmu způsobených klostrídiemi,, druhu bakterií, které mohou způsobovat vážné zdravotní problémy.

Jak ENTEROSGEL®sobí proti klostridiím?

ENTEROSGEL® je druh zdravotnického prostředku známého jako střevní adsorbent. Funguje tak, že se naváže na sebe toxiny v trávicím traktu, a odstraní je z těla prostřednictvím stolice.

Ve studiích bylo prokázáno, že Enterosgel váže na sebe škodlivé toxiny c. diff jako původce průjmu. Kromě toho zkracuje délku trvání průjmu, snížuje četnost a normalizuje stolici.

Jedná se o bezpečný a dobře snášený zdravotnický prostředek, který mohou užívat dospělí i děti.

Je důležité poznamenat, že ačkoli ENTEROSGEL® může být účinný v boji proti průjmu způsobených klostridiemi, nenahrazuje lékařskou léčbu. Pokud se u vás objeví příznaky klostridiové infekce, jako je silný průjem nebo bolesti břicha, je důležité okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Tuto infekci lze obvykle léčit pouze pod dohledem lékaře v nemocnici. V žádném případě byste ji neměli léčit sami.

Závěrem lze říci, že ENTEROSGEL® může být účinným nástrojem v boji proti průjmům vyvolaných klostridiemi.Jeho schopnost vázatklostridiové toxiny a odvádět je z těla ven může být prospěšná při léčbě klostridiového průjmu. Pokud máte problémy s akutním průjmem nebo IBS-D, poraďte se se svým lékařem, zda pro vás může být ENTEROSGEL®užitečnou možností léčby.

Reklamní článek

ENTEROSGEL® je zdravotnický prostředek, perorální suspenze indikovaná k symptomatické léčbě akutního průjmu a syndromu dráždivého tračníku s průjmem (IBS-D). Před použitím si pozorně přečtěte příbalový leták. Doporučujeme také konzultace s Vaším lékařem.

Vice informace je na webu enterosgel.eu.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články