Úterý, 18 června, 2024

EU opět perlí, za převoz migranta možná přijde dopravce o licenci

Z jedné strany násilně protlačovaná elektromobilita, z druhé strany povinnost osazení často nesmyslných a nefunkčních asistentů do vozidel, různé nové formy zdanění, sankci, pokut… až po takovou perlu, jako je tato.

Evropská komise zase jednou pracuje na nových pravidlech a dopravci mají opět důvod k obavám. Nejnovější nápad z Bruselu se týká odpovědnosti dopravců za pašování lidí, zejména nelegálních přistěhovalců pohybujících se v rámci Evropské unie nebo na vstupu do ní. Doporučuji těmto lidem se trošku zeptat a informovat například. na Frontexu (Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž – je agentura Evropské unie, jejímž úkolem je ochrana vnějších hranic EU a Schengenského prostoru, v součinnosti při hlídání hranic členských zemí), jak rychle dokáží migranti vlézt do přípojného vozidla různého typu. A jak rychle do něj dokáže potom vyskočit… Ale např. nějaké z národních jednotek boje proti nelegální migraci.

Podle nové myšlenky by novým trestem za pomoc nebo prý jen obyčejnou účast na takovém převádění bylo pozastavení dopravní licence na jeden rok. V praxi by tak firma ztratila oprávnění pracovat a tím by ji vyloučili z konkurenčního boje, do kterého by se už nemusela dostat zpátky.

K věci se již vyjádřily i některé národní organizace, které se netají velkými výhradami. Podle mnoha dopravců je myšlenka napsána velmi nešťastným způsobem, zejména s ohledem na současnou situaci na severu Francie, ale i napříč. s napjatou situací na Ukrajině. Podle dostupných informací prý Brusel hovoří o okamžitém pozastavení licencí, aniž by se ukončila příslušná šetření – takže pokud tomu chápu správně, jaksi se vytrácí presumpce neviny a stačí jen podezření. Chápu, že na jedné straně chtějí řešit hlavně nelegální migraci, ale nesprávný návrh může nadělat pořádné problémy legálně fungujícím společnostem. Jsem velmi zvědavý, jakou bude mít tento nápad finální podobu a co to bude v praxi znamenat pro dopravce.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články